Haber

Kartal’da yeni futbol sahası

İSTANBUL (İGFA) – İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, Kartal Çarşı Mahallesi’ndeki Yakacık Stadyumu’nun açılış töreninde konuştu. Spor yapan çocuk ve gençlerin iyi bir eğitim almalarının çok değerli olduğuna işaret eden İmamoğlu, “Ülkemizde eğitim ve sporun aynı anda yürütülmesi sorunu ihmal edilmiş durumda. Bunu hem geçmişteki bir sporcu olarak, hem yönetici olarak hem de Belediye Başkanı olarak söylüyorum. Aslında dünyada spor ve eğitimle birbirini pekiştirmenin çok güzel örnekleri var. Ama kabul edelim ki ülkemizde bu çok başarılı bir şekilde sürdürülemiyor.

Özellikle futbol branşı bunlardan biri. Bunun kesinlikle düzeltilmesi gerekiyor. İşte çarşafın ayağı; özellikle sporcular, aileleri, spor kulüpleri. Tabii Milli Eğitim yani okullarımız; ilkokul, ortaokul, lise hatta üniversite ve tabii ki yerel yönetimler. Bu üçlünün yeterli işbirliği Türk sporunu hak ettiği yere getirecektir.”

FIFA standartlarında üretilen Yakacık Stadı’nın açılış töreninde konuşan İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, “Yaptığımız her şeyi takip edip bir şekilde karalamaya ve karalamaya çalışanlar var. Ama biz işimize bakacağız. İddia ediyorum; İstanbul’un yürütme belediyesinde tarihi bir aşamaya geldik. ‘300 Günde 300 Proje’ sürecini bitirdik. Artık kronometreyi artık durdurmuyoruz. Bahşişin nereye varacağını bilmiyorum” dedi.

kursunlu-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu