Haber

İyi Parti’den AK Parti ve CHP’ye ziyaret

6 Şubat’ta merkez üssü Kahramanmaraş olan depremler aynı anda 11 ili etkiledi.

Depremden etkilenen şehirlerde yaşayan binlerce vatandaş da başka illere göç etti.

Yapılacak seçimler öncesinde konuyla ilgili İYİ Parti’den bir atılım geldi.

İyi Parti, Kahramanmaraş’ta meydana gelen depremler nedeniyle başka illere taşınan seçmenlerin durumu ve deprem bölgesinde seçim güvenliğinin sağlanmasına ilişkin rapor hazırladı.

Önce CHP sonra AK Parti ziyareti

İyi Parti, Anayasa ve ‘Seçimlerin Temel Hükümleri ve Seçmen Kütükleri’ Hakkında Kanun’da değişiklik yapılmasını öngören raporun istişaresinde AK Partililer ve CHP’lilerle bir araya geldi.

Bu kapsamda İyi Parti grup başkan yardımcıları Musavat Dervişoğlu ve Erhan Usta ile Genel Başkan Yardımcısı ve Ankara Milletvekili Şenol Sunat, başta CHP grup başkan yardımcıları Engin Altay, Engin Özkoç ve Özgür Özel, ardından AK Parti küme liderleri Mustafa Elitaş, Emin Akbaşoğlu ve Yılmaz katıldı. Tunç’u ziyaret etti.

“İstişare için buradayız”

İyi Parti Genel Başkan Yardımcısı Şenol Sunat, afet bölgesinde yaşayan yüzbinlerce insanın başka illere yerleşmek zorunda kaldığına dikkat çekerek, “Önümüzde 18 Haziran veya 14 Mayıs’ta yapılacak bir seçim var. Anayasa değişikliği ve ‘Seçimlerin Temel Hükümleri ve Seçmen Kütükleri Hakkında Kanun’a süreksiz madde eklenmesini gerektiren bir konuyu istişare etmeye geldik. Bu yerleştirilen vatandaşlarımızın kendi illeri için oy kullanmasına olanak tanıyın. Amacımız önümüzdeki dönemde diğer illerimize yerleşen vatandaşlarımızın da kendi illerini seçme iradesini ve temsilde adaleti ortaya koyacak bir yapı oluşturmaktır.” .söz konusu.

habersavsat.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu