Ekonomi

Financell, EIF Enerji Kongresi ve Fuarına katıldı

Financell, 15-17 Kasım tarihleri ​​arasında İstanbul’da düzenlenecek 17. EIF Enerji Kongresi ve Fuarı’na katılarak profesyonellerle bir araya geliyor.

Hizmetin detayları hakkında bilgi veren Financell Genel Müdürü Z. Korhan Bilek, “Finansll olarak daha iyi bir gelecek için üstün dijital finansal hizmetlerimizle yaşam alanımızı korumaya ve kaynakları verimli kullanmaya özen gösteriyoruz. Odak noktamız sürdürülebilir güç.” Financell finansman çözümleri ile müşterilerimiz yatırımlarının geri dönüşünü 5 yıldan fazla sürede alabiliyorlar.” Güneş enerjisi santralleri çevre dostu ve sürdürülebilir bir enerji kaynağı olmasının yanı sıra Türkiye’nin enerji bağımsızlığı açısından da kritik öneme sahiptir. Yatırım maliyetlerinin yüksek olması ve geri dönüş sürelerinin uzun olması nedeniyle firmalar güneş enerjisi santrali kurulumuyla karşı karşıya kalmaktadır. Türkiye’de sürdürülebilir geleceğe katkıda bulunarak güneş enerjisi sektörünün büyümesi ve gelişmesi için önde gelen finansman kuruluşlarından biri olmak için çalışmalarımızı sürdürüyoruz. EIF Enerji Kongresi ve Fuarını bu anlamda çok önemsiyoruz. Turkcell Grup olarak, ulusal ve uluslararası sürdürülebilirlik hedeflerimiz doğrultusunda 2030 yılına kadar grup şirketlerinin enerji ihtiyacının yüzde 100’ünü yenilenebilir enerji kaynaklarından sağlamayı ve 2050’de ‘net sıfır’ şirket olmayı paydaşlarımıza taahhüt ediyoruz.” Değer verdiğimiz bu değerlerin tüm firmalara yayılması için desteğimizi sürdüreceğiz” dedi.

İşletmelerin sürdürülebilir enerji yatırımlarını destekleyen Financell, küçük ve orta ölçekli işletmelerin sürdürülebilir kalkınmasını desteklemek amacıyla güneş enerjisi sistemi (GES) projelerine uygun faiz oranlarıyla finansman sağlıyor. Yüksek bütçe gerektiren güneş enerjisi yatırımlarının finansman ihtiyacına makul çözümler sunan Financell, sürdürülebilir bir ekosistem kurmayı hedefliyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu